Autorizovaný dodavatel glykolových i neglykolových teplonosných kapalin PEKASOL, speciálních maziv a autokosmetiky.

Historie Firmy

O nás

 

Společnost C-LAB Services, spol. s r.o. byla založena v roce 1991. Prvotní činností společnosti bylo podnikání v oblasti speciální elektroniky a  výpočetní techniky. Společně se společností Tech-Team, GmbH vytvářela řešení jak pro korporátní zákazníky, tak speciální dodávky pro armádu i ostatní státní složky. V současné době je společnost v této oblasti aktivní jak prodejem, podporou i servisem  IT technologií na bázi systémů PC - LAN, tak v oblasti speciální elektroniky a automatizace.

 

V průběhu roku 1992 se společnost C-LAB Services stala výhradním importérem sortimentu firmy WD-40 Company Ltd. na český a slovenský trh, později jeho významným distributorem v ČR. Nejvýraznějšími zákazníky v této oblasti byly Armáda ČR a České dráhy. Sortiment přípravků WD-40 byl rozšířen i o další speciální a antikorozní lubrikanty, následně byl doplněn i o značková brusiva a brusné přípravky. V této oblasti je dodnes naše společnost významným hráčem na českém trhu.   

 

Od roku 1995 se C-LAB Services podílela na realizaci projektu výroby teplonosného média pro nepřímé systémy chlazení a klimatizace s nízkým bodem tuhnutí. Následně byl prodej těchto kapalin zařazen mezi strategické portfolio firmy. Ve spolupráci s odborníky ze Slovenska a Maďarska byly připraveny podmínky pro výrobu teplonosné, netoxické, biologicky odbouratelné, nehořlavé kapaliny s bodem krystalizace až -60 °C. Prvotně prodávaným médiem se od roku 2001 stal na Slovensku vyráběný vodný roztok solí monokarboxylových kyselin pod obchodním jménem Coolstar. V této době vyráběný Coolstar vytvořil řadu vynikajících referencí, z nichž bezesporu nejvýznamnější je chlazení ledové plochy Sazka Arény v Praze. Později po nejasnostech spojených s ukončením výroby tohoto média na Slovensku v roce 2004 se společnost C-LAB Services stala výhradním distributorem obdobného produktu ®PEKASOL 2000 německého výrobce pro KÜHLSOLE GmbH na českém, slovenském a polském trhu se sortimentem doplněným i o speciální média na bázi glykolů. Od roku 2010 navíc navázala těsné partnerství s firmou ZEVAR s.r.o. pro dodávky teplonosných médií na bázi glykolů a ethylalkoholu. Dovozem a servisem předchozích vlastních aplikací Coolstaru, PEKASOLu a distribucí médií Zevar se zabývá společnost C-LAB Services doposud. Nabízíme bezplatnou konzultaci při projektování a další poradenství v oblasti teplonosných kapalin, servis a revitalizaci teplonosných kapalin. Zajišťujeme dopravu technických kapalin autocisternami (včetně přepravy v režimu ADR), plnění systémů teplonosnými kapalinami a jsme schopni zprostředkovat certifikovanou likvidaci teplonosných glykolových a lihových kapalin.