Autorizovaný dodavatel glykolových i neglykolových teplonosných kapalin PEKASOL, speciálních maziv a autokosmetiky.

Přehled glykolových kapalin vyráběných společností pro KÜHLSOLE GmbH

 

®PEKASOL L

je žlutý vodný roztok na bázi 1,2 propylenglykolu s vysoce kvalitními antikorozními inhibitory a stabilizátory tvrdosti pro použití jako teplonosné médium do chladících, klimatizačních a topných zařízení především v oborech, vyrábějících či zpracovávajících potraviny. Výrobek lze použít i do tepelných čerpadel, sprinklerových postřikovačů, ledobank atd. ®PEKASOL L je netoxický, neekotoxický, biologicky lehce odbouratelný, neobsahuje dusitany, aminy ani fosfáty.

---------------------------------------------

®PEKASOLar F

je žlutá kapalina na bázi 1,2 propylenglykolu pro použití jako teplonosná kapalina do solárních zařízení a topných systémů bez možnosti vaporizace (vypařování teplonosné kapaliny) s vysoce účinnými antikorozními inhibitory, které chrání všechny běžné kovy i pozinkovanou ocel před korozí a usazeninami.  Obsahuje stabilizátory, které zabraňují tvorbě usazenin a změnám tvrdosti média. ®PEKASOLar F je netoxický, neekotoxický, biologicky lehce odbouratelný a neobsahuje dusitany, aminy ani fosfáty.

 

®PEKASOLar V

je červená, fluorescentní kapalina k přímému použití - jedná se o hotový již naředěný roztok na bázi 1,2 propylenglykolu pro použití do solárních zařízení, v nichž může docházet k vaporizaci (vypařování teplonosné kapaliny), jako například v trubkových kolektorech. ®PEKASOLar V obsahuje vysoce účinné antikorozní inhibitory a stabilizátory bránící tvorbě usazenin a změnám tvrdosti, je netoxický, biologicky lehce odbouratelný. Neobsahuje aminy a při pokojových teplotách pevné anorganické inhibitory.

------------------------------------------

®GLYKOSOL N

je žlutá teplonosná kapalina na bázi monoetylenglykolu s kvalitními antikorozními inhibitory a stabilizátory tvrdosti pro použití v průmyslových chladících, klimatizačních a topných zařízeních, tepelných čerpadlech atd. ®GLYKOSOL N není toxický, ale jako koncentrát či ve větším množství je pro zdraví člověka škodlivý a musí se značit Xn. Neobsahuje dusitany, aminy ani fosfáty.

 

 

 

Dodávky všech kapalin jsou realizovány ve vratných tisícilitrových kontejnerech, v autocisterně, v plastových kanystrech o objemu 25 litrů, 50L barelech nebo ve 200 litrových sudech.